Gródek
Grodzisko w Gródku położone jest na terasie nadzalewowej w widłach Huczwy i bezimiennego cieku. Pod względem fizyczno-geograficznym jest to obszar Grzędy Sokalskiej.
Obiekt ma plan wydłużonego owalny z jednym dookolnym wałem. Średnica grodziska wynosi 135 x 100 m o powierzchni 1,3 ha. Wał zachował się najlepiej w części wschodniej i północnej, gdzie ma szerokość 10-15 m oraz wysokość 0,5-0,7 m. Od południa i południowego wschodu wał jest słabo czytelny i najpewniej częściowo zniwelowany.
Obiekt był wcześniej określany jako dawne zamczysko. Na jego grodziskową funkcję wskazał A. Pasieczny na podstawie analizy map skaningu satelitarnego. W 2017 r. J. Bagińska i H. Taras przeprowadziły badania sondażowe na obiekcie. Został założony wykop w części południowej stanowiska, gdzie zarejestrowano relikty wału w postaci zniwelowanego nasypu o szerokości 6 m z dużą ilością spalenizny i polepy. W spągu wału nie zaobserwowano wyraźnych śladów drewnianych konstrukcji, więc prawdopodobne jest, iż węgle pochodziły ze spalonej części górnej np. palisady (?). Od strony wewnętrznej wału odkryto spalone drewniane belki łączone z konstrukcją budynku. Z warstwy pozyskano ceramikę datowaną na XII-XIII wiek. W pobliżu grodziska odkryto stanowisko wielokulturowe, także o wczesnośredniowiecznej fazie użytkowej.