Ląd
Dużo ułamków naczyń glinianych (ryc.151) : 1. grubej roboty i 2. całkowiicie obtaczanych, kości zwierzęce, przęślik. Z grodziska w XIX wieku wywozić miano kamienie ciosowe.
(SiM. t. 3, s. 203-204)
Na prawym brzegu Warty (ryc.148-149), w zakolu rzeki, na piaszczystym wzniesieniu, wśród łąk, o dwa kilometry na południe od klasztoru. Możliwe, że kiedyś gród opływały ramiona Warty.
Grodzisko wklęsłe (ryc.150), częściowo zniszczome. Jego dłuższa oś wynosi ok. 125 m, krótsza (prostopadła do rzeki) ok. 60-70 m. Widoczne w niektórych miejscach ślady fosy do 5 m szerokiej, oddzielającej grodzisko od dwóch podgrodzi (od północy i północnego wschodu). Później może w obrębie grodziska wzniesiono gród stożkowaty. Natrafiono tu podobno również na szkielety. Podczas regulacji Warty miano też natrafić na resztki drogi, prowadzącej do brodu. Natrafiono na nie w pobliżu grodziska.
(SiM. t. 3, s. 203)
Pierścieniowate grodzisko, o osiach długości 120 m na 60 m, położone na piaszczystym wzniesieniu. Wały półkoliste, otwierające się na południe. Obiekt jest częściowo zniszczony przez Wartę. Oprócz grodu otoczonego wałem i fosą zlokalizowano dwa podgrodzia.